ODM2024 banner 2

MS Dufkova VolneSoloČtvrtý den světového šampionátu v Kwangdžu patřil volným sólovým sestavám v synchronizovaném plavání. Českou republiku v této disciplíně reprezentovala olympionička Alžběta Dufková, která stejně jako v úvodu šampionátu obsadila 17. příčku a do finále nepostoupila.

Na start soutěže volných sól se postavilo celkem 32 závodnic. Česká reprezentantka Alžběta Dufková šla na řadu jako 26. a předvedla sestavu na skladbu Survivor z filmu Lara Croft. Pro Dufkovou je tato sestava v letošní sezóně nová a obsahuje několik originálních choreografických prvků, včetně samotného vstupu do vody, kdy místo klasického skoku šipkou Dufková do vody „spadne“. Tímto prvkem Dufková zaujala fanoušky z celého světa a její video je k nalezení i na různých zahraničních stránkách.

Celá sestava byla zaplavaná v pěkném tempu a její provedení bylo silové a vyrovnané. Dufková za svůj výkon získala 78,4333 bodů a obsadila 17. příčku. „Myslím, že jsem tam měla ještě nějaké rezervy. Získala jsem o tři body víc než v technické sestavě, takže jsem spokojená, i když umístění je stejné. Diváci na tribunách ocenili originální prvky a hlasitě aplaudovali, byla tu dnes opět skvělá atmosféra," popsala vůj výkon Alžběta Dufková. Soutěži kralovala Ruska Světlana Romašina, čtyřnásobná olympijská vítězka, která získala 96,4667 bodů. Finále volných sól, do kterého postoupilo dvanáct nejlepších závodnic, se plave ve středu.

Zítra šampionát pokračuje jak synchronizovaným, tak dálkovým plaváním. České synchronizované plavkyně čeká poslední disciplína letošního mistrovství světa, kterou bude soutěž volných párových sestav. V ní se představí duet Alžběta Dufková a Vendula Mazánková. Dálkoví plavci mají na programu závod na 10 kilometrů, ve kterém půjde o 10 kvalifikačních míst na Olympijské hry. Na startu budou také dva čeští reprezentanti - Vít Ingeduld a Matěj Kozubek, který se bude snažit zopakovat 4. místo z úvodního závodu na poloviční distanci.